1.Maksātnespējas pazīme

 

Parādniekam var piemērot fiziskās personas maksātnespējas procesu, ja ir kāda no šādām fiziskās personas maksātnespējas procesa pazīmēm:

 • personai nav iespēju nokārtot parādsaistības, kurām iestājies izpildes termiņš, un parādsaistības kopā pārsniedz EUR 5 000,00;
 • sakarā ar pierādāmiem apstākļiem šai personai nebūs iespējams nokārtot parādsaistības, kuru izpildes termiņš iestāsies gada laikā, un parādsaistības kopā pārsniedz EUR 10 000,00.

2.Fiziskās personas maksātnespējas process sastāv no divām daļām:

1.daļa Bankrota procedūra (3 mēneši – 1 gads) Bankrota procedūras laikā administrators pārbauda, kas pieder personai. Ja administrators konstatē, ka personai pieder kustama manta vai nekustamais īpašums, tad administrators sastāda Mantas pārdošanas plānu un nosūta to parādniekam un kreditoriem. Mantu var pārdot gan izsolē, gan bez tās. Iegūtie līdzekļi tiek novirzīti kreditoriem un procesa izdevumu segšanai. Kad piederošā manta ir pārdota bankrota procedūra tiek pabeigta.

Ja, veicot pārbaudi, administrators konstatē, ka personai nepieder ne kustama manta, ne nekustamais īpašums, tad administrators sastāda Ziņojumu par mantas neesamību un izsūta to kreditoriem un parādniekam. Ja 15 dienu laikā netiek saņemti iebildumi, administrators nosūta paziņojumu par bankrota procedūras pabeigšanu, kam jāpievieno parādnieka sastādīts Saistību dzēšanas plāns.

Bankrota procedūras laikā ik mēnesi 1/3 no ienākumiem jāpārskaita uz administratora norādīto bankas kontu. Kad bankrota procedūra tiek pabeigta, administrators uzkrātos naudas līdzekļus pārskaita kreditoriem procentuāli to prasījumiem.

2.daļa Saistību dzēšanas procedūra (1 gads – 3,5 gadi)Pēc bankrota procedūras pabeigšanas tiek uzsākta saistību dzēšanas procedūra. Lai uzsāktu saistību dzēšanas procedūru nepieciešams sagatavot saistību dzēšanas plānu. Saskaņā ar saistību dzēšanas plānu ik mēnesi 1/3 no ienākumiem personai jāpārskaita kreditoriem procentuāli to galveno prasījumu summai. Pēc saistību dzēšanas plāna sagatavošanas tas tiek iesniegts tiesā vienlaikus ar pieteikumu par bankrota procedūras pabeigšanu. Ja saistību dzēšanas plāns sagatavots atbilstoši likuma prasībām, tad tiesa pabeidz bankrota procedūru un uzsāk saistību dzēšanas procedūru, vienlaikus apstiprinot saistību dzēšanas plānu.

 

Pēc saistību dzēšanas plāna izpildes tiesā tiek iesniegts pieteikums par maksātnespējas procesa pabeigšanu. Tiesa ar lēmumu pabeidz maksātnespējas procesu un atbrīvo personu no saistībām, kuras nav dzēstas saistību dzēšanas procedūras laikā.

 1. 12/12/2017

  Labdien.
  kreditsaistibas man sasniedz ap 25000eur, taka vairs nevaru pavilkt to visu, gribu uzsakt maksatnespeju.
  cik tas izmaksas, un kas jadara?

  • 01/17/2018

   Kopējās izmaksas sastādītu aptuveni 1620,00 EUR, ko mēs piedāvājam sadalīt ikmēneša maksājumos. Lai uzzinātu visu sīkāk, iesakam pieteikties uz bezmaaksas konsultāciju klātienē.

 2. 01/08/2018

  Labdien, vai es varu pieteikt maksātnespēju, ja man kredīti ir vairāki, vivus, feratum, bigbank, kopa pāri 5000€, ir pārņemti Julianus inkaso un nevēlas vienoties par mazākiem mēneša maksājumiem. Visu laiku draud ar tiesu, kaut maksāju cik varu, kopumā pārtikai nepaliek, ja visi jānomaksā. Cik izmaksā maksātnespējas pasludināšana un cik ilgi jābūt darbam, man pagaidām ir bezdarbnieks.

  • 01/17/2018

   Kopējās izmaksas sastādītu aptuveni 1620,00 EUR, ko mēs piedāvājam sadalīt ikmēneša maksājumos. Lai uzzinātu visu sīkāk, iesakam pieteikties uz bezmaaksas konsultāciju klātienē.

 3. 01/16/2018

  Cik maksātnespējīgai fiziskai personai jāmaksā administratoram?

  • 01/17/2018

   Administrātora atlīdzība sastāv no divām minimālajām mēnešalgām, kas šobrīd būtu EUR 860,00.

 4. 01/17/2018

  Labdien. Šobrīd esmu bērna kopšanas atvaļinājumā un man ir vivus, bigbank,ferratum un Tele2, kas ir nodots parādu piedziņai parādsaistības, kas kopumā pārsniedz 5500 un turpina augt procenti. Vai ir ispējams uzsākt maksātnespēju, jo neredzu vairs izeju visam un kadas ir izmaksas visam šim procesam?

  • 01/17/2018

   Labdien!
   Jā, ir iespējams, bet vēlams sākumā pieteikties uz bezmaksas konsultāciju klātienē.
   Mēs piedāvājam visas izmaksas sadalīt ikmēneša maksājumos.

Uzrakstīt komentāru:

*

Your email address will not be published.